3 YILDA 1.4 MİLYON DOLARA KADAR DESTEK ALABİLİRSİNİZ!

Tasarımcı, Modelist ve Mühendislerinizin Brüt Maaşı, Alet, Teçhizat, Malzeme ve Yazılım Giderleriniz, Seyahat ve Web Sitesi Üyelikleriniz, Toplamda 1.4 Milyon Dolara Kadar Destekleniyor!!!

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ..!

TASARIM DESTEĞİ
Tasarım desteği ile şirketlerimizin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşabilmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple, firmalarımızın yüksek katma değerli ürünler geliştirmeleri, tasarım ilişkin departman kurmaları, mevcut tasarım departmanını geliştirebilmeleri amacıyla mevzuat sınırları dahilinde; tasarımcı, modelist ve mühendis istihdamları, destek kapsamındaki personelin global trendleri takip etmek amacıyla yapacakları seyahatler, trend sitelerine üyelikleri, ihtiyaç duydukları alet, teçhizat ve yazılımları desteklenmektedir.
TASARIM DESTEĞİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?
Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi yazan firmalarımız yazdıkları projeleri Ekonomi Bakanlığı’na sunarak destek kapsamına alınabilirler. Destek kapsamına alındıkları tarihten itibaren firmalarımızın 3 yıl süresince ilgili mevzuat kapsamındaki harcamaları desteklenecektir. Ekonomi Bakanlığı'nın Proje onayını müteakip destek başvuruları ilgili İhracatçı Birliğine yapılacaktır.
Tasarım desteği ile ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıda yer alan güncel TEBLİĞ, GENELGE ve EKLERİNİ incelemenizi tavsiye ederiz. Tebliğ, genelge ve eklerini inceledikten sonra aklınızda oluşan soruları info@mikroegitim.org adresimizden bize sorabilirsiniz. İlgili uzmanımız size en kısa süre içinde dönüş yapacaktır.

2008/2 Sayılı Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ 

2008/2 Sayılı Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ'in Uygulama Usul ve Esasları   

Ekler

ÖNEMLİ NOT: Destek başvurunuzun geçerli olabilmesi için, Destek başvurusunda ibrazı zorunlu belgelerin ve güncel imza sirkülerinin oluşturduğunuz destek başvuru dosyasında yer aldığından emin olunuz! Tebliğ ve Genelde'de ilgili bölümlere bakarak zorunlu belgelerin ne olduğunu öğrenebilirsiniz!


 

Kep İle Başvuruda Dosya Sıralaması Şu Şekilde Olmalıdır;